ДПА 2018 | обов’язкові предмети, зміни, скільки предметів
Плани на майбутній рік не можуть не стосуватися вагомою частиною життя багатьох з нас – школи. Хтось готується до переходу в старші класи, хтось шукає інформацію для рідних і дітей. Як би те ні було, інформація про ДПА-2018 стане в нагоді багатьом. Отже, про те, якими будутьпідсумкові іспити, скільки предметів здавати на ДПА в 2018 році, які з предметів будуть обов’язковими, і багато іншого – в нашій статті.
Зміни в ДПА 2018
Рік 2018, по запевненнях чиновників міністерства освіти, повинен принести великі змін в стандартну і вже звичну схему здач державних екзаменів. В першу чергу ці нововведення торкнутися кількості іспитів.
У 2018 році до сьогоднішніх обов’язковим іспитам – нагадаємо, це російська мова і математика мають додатися ще два. Введення нових обов’язкових предметів на ДПА 2018 буде не різким, а поступовим: у 2017 році до двох наявних повинен додатися третій, а в 2018 – четвертий. Варто відзначити, що чиновники, озвучуючи свої обіцянки збільшити кількість іспитів, оперують календарним роком, а не навчальною. Тобто три обов’язкових іспиту необхідно буде здавати за підсумками 2017-2018 навчального року, а чотири – вже за підсумками 2018-2019 навчального року.
При цьому іспити за вибором скасовувати ніхто не збирається. Тобто замість чотирьох іспитів в 2018 році школярам необхідно буде здавати шість – чотири основних і два додаткових. Так що нинішнім семикласникам варто починати морально готується до розширеної і більш складною процедурою перевірки знань.
Обов’язкові та додаткові предмети
Які предмети стануть обов’язковими? Говорити про це поки відверто рано, тому що навіть Міністерство освіти не випускало жодних прес-релізів на тему прийдешніх змін. Однак деякі представники профільних відомств, зокрема, Наталя Третяк і Сергій Кравцов, глава Рособрнадзора, в роз’ясненнях з питань збільшення кількості іспитів згадували можливі предмети, що можуть стати обов’язковими.
- Історія. Мова про те, що знати історію рідної батьківщини зобов’язаний кожен громадянин країни, ведеться давно. Цей предмет вже кілька років намагаються зробити третім у числі обов’язкових до ЄДІ, сьогодні ж багато йдеться про те, щоб ввести історію в трійку необхідних і у ДПА. Історія — найімовірніший кандидат на роль обов’язкового іспиту у ДПА в 9 класі у 2018 році.
- Фізика. Зробити третім (або четвертим) обов’язковим предметом фізику запропонували, як не дивно це звучить, самі школярі. На думку учнів і вчителів, що їх підтримують, знання фізики необхідно не тільки тим, хто в майбутньому планує вступати на інженерні спеціальності, але і тим, хто вважає себе «чистим гуманітарієм», адже саме фізика є головною рушійною силою у світі.
- Суспільствознавство. Батьки і багато учні пропонують в якості обов’язкового предмета суспільствознавство головним чином з-за його «легкості». Відомо, що у випускному класі з року в рік переважно більшість – до 49% — школярів воліє суспільствознавство в якості «предмета на вибір». Так що вибір цього предмета в числі обов’язкових можна розцінювати як своєрідну тренування перед прийдешнім ЄДІ.
- Біологія. За введення біології як обов’язкового предмета на ДПА 2018 висловлюється мінімальна кількість учнів – всього близько 1% опитаних. І справа зовсім не у складності біології як шкільної дисципліни, а загальної непопулярності природничих наук. Однак в якості заходи популяризації предмета і всієї природничо-наукової галузі в загальному здається цілком логічним поява біології у списку необхідних до обов’язкового вивчення.
Однак сьогодні сказати напевно, які предмети додадуться до числа обов’язкових на ДПА 2018, не може ніхто – ні чиновники від Міносвіти і Рособрнадзора, ні педагоги, ні самі учні. Ясність у це питання буде внесено лише ближче до осені 2017.
Збільшення кількості предметів – навіщо?
Навіщо збільшувати кількість обов’язкових предметів, причому відразу вдвічі – з двох до чотирьох плюс два додаткових? Вся справа в тих самих додаткових екзаменах. На сьогоднішній день учні дев’ятого класу зобов’язані здавати на ДПА лише два предмети – українська мова та математику. Інше – весь список від літератури до хімії – входить до числа необов’язкових. А значить, і здавати їх можуть лише ті, хто хоче перевірити свої знання «для себе», з доробком на майбутнє. Більшість дев’ятикласників воліють не напружуватися і не здають нічого, крім горезвісних російської та математики.
Щоб виправити явний перекіс між ДПА і ЄДІ, представники Міністерства освіти вирішили ввести нові обов’язкові предмети в доповнення до вже існуючих. Це нововведення, на думку чиновників, стане додатковим стимулом для школярів до вивчення предметів.
Коментарi