Козацькому роду нема переводу
2017-10-13В Указі Президента України від 7 серпня 1999 року говориться: «Враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні Української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, постановляю: «Установити День Українського козацтва, який відзначати щорічно 14 жовтня – в день Покрови Пречистої Богородиці». Мабуть, немає жодної людини в Україні, яка б не знала про славну Запорозьку Січ, про січове лицарство – козацтво, про походи і подвиги козаків-запорожців. Козацтво не було випадковістю на нашій землі…Прибуваючи до безмежного степу, вони селилися понад Дніпром та Південним Бугом. Особливо їх приваблював Дніпро - священна і заповітна ріка, оспівана в думах та переказах. У запорозьких козаків певні свята користувалися особливою повагою . Такими були :Покрова Пресвятої Богородиці, свято Святого Миколи Чудотворець, Архистратига Михаїла, Андрія Первозванного. Від початків козаччини Богородиця була покровителькою та берегинею козацького війська, а з часом – і всіх українських збройних формувань. 13 жовтня 2017 року з ініціативи відділу освіти та фінансової підтримки начальника відділу – Рудченко Тамари Василівни, у Драбівському районному Будинку дитячої творчості відбулися урочистості з нагоди посвяти козацьких класів загальноосвітніх навчальних закладів у козаки. На захід прибули юні козачата із Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ст., Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ст., Нехайківського НВК. Розпочалося свято із озвучення історичних моментів створення козацтва та вшанування хвилиною мовчання героїв, які полягли за Незалежність України. Козацькі класи гідно представили себе, виготовили емблеми, виконали козацький марш. Подальші змагання юні козачата демонстрували у цікавих вікторинах та конкурсах: «Влучний кидок», «Повзунець», «Козацька страва», «Склади картинку», «До булави треба й голови». А якими вправними танцюристами показали себе учасники!
Діти знають українські пісні, вправно володіють рухами козацьких танців «Гопака» та «Повзунця».
В Указі Президента України від 7 серпня 1999 року говориться: «Враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні Української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, постановляю: «Установити День Українського козацтва, який відзначати щорічно 14 жовтня – в день Покрови Пречистої Богородиці». Мабуть, немає жодної людини в Україні, яка б не знала про славну Запорозьку Січ, про січове лицарство – козацтво, про походи і подвиги козаків-запорожців. Козацтво не було випадковістю на нашій землі…Прибуваючи до безмежного степу, вони селилися понад Дніпром та Південним Бугом. Особливо їх приваблював Дніпро - священна і заповітна ріка, оспівана в думах та переказах. У запорозьких козаків певні свята користувалися особливою повагою . Такими були :Покрова Пресвятої Богородиці, свято Святого Миколи Чудотворець, Архистратига Михаїла, Андрія Первозванного. Від початків козаччини Богородиця була покровителькою та берегинею козацького війська, а з часом – і всіх українських збройних формувань. 13 жовтня 2017 року з ініціативи відділу освіти та фінансової підтримки начальника відділу – Рудченко Тамари Василівни, у Драбівському районному Будинку дитячої творчості відбулися урочистості з нагоди посвяти козацьких класів загальноосвітніх навчальних закладів у козаки. На захід прибули юні козачата із Великохутірської ЗОШ І-ІІІ ст., Золотоношківської ЗОШ І-ІІІ ст., Нехайківського НВК. Розпочалося свято із озвучення історичних моментів створення козацтва та вшанування хвилиною мовчання героїв, які полягли за Незалежність України. Козацькі класи гідно представили себе, виготовили емблеми, виконали козацький марш. Подальші змагання юні козачата демонстрували у цікавих вікторинах та конкурсах: «Влучний кидок», «Повзунець», «Козацька страва», «Склади картинку», «До булави треба й голови». А якими вправними танцюристами показали себе учасники!
Родзинкою свята став конкурс на найкращого рибалку, адже відомо, що козаки любили рибалити та варити неперевершену юшку.
На районне дитяче свято завітали начальник відділу освіти Драбівської РДА Т.В.Рудченко, яка була головою журі, та члени журі: Вольф Л.Г. методист районного методичного кабінету відділу освіти, Перетятько В.О. голова районної організації працівників освіти і науки України.
При підведенні підсумків Тамара Василівна щиро привітала учасників святкових заходів із святом Покрови Пресвятої Богородиці, побажала дітям успіхів у навчанні, міцного здоров’я, мирного неба та вручила Почесні грамоти, які дають право називатися козацьким класом. Крім цього, юні козачата отримали солодкі подарунки та м’ячі.
Свої музичні вітання учасникам свята дарували вихованці Драбівського районного Будинку дитячої творчості: Засенко Євгенія, Красун Анна та зразковий вокальний ансамбль «Нова Хвиля».
Ведуча свята Кукса О.О. підвела підсумки заходу та запевнила, що в Драбівському районі зростає гідне майбутнє неньки-України:
Україна – наша мати,
І про неї вільний спів.
Ми – веселі козачата,
Ми – нащадки козаків!
Коментарi